Karlovarský kraj – na cestě za zážitky

Karlovarsko je světově proslulým krajem lázeňství a přírodních léčivých vod, které navrací životní energii a omlazují tělo i ducha. Jeho ráz ale kromě živých lázeňských měst utváří i bujná příroda, divoké hory nebo tajemné důlní štoly Národního geoparku Egeria, skrývající prastaré geologické bohatství naší planety. Hornické památky v saském a českém Krušnohoří jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Ať už sem zamíříte za relaxem nebo za aktivní dovolenou v sedle kola, u vesla na loďce nebo na lyžích, můžete se spolehnout na kvalitní servis a péči, jakou si zasloužíte.

Nechte se uchvátit krásou Karlovarského kraje při procházkách přírodními rezervacemi. Objevujte hrady, zámky a kláštery s artefakty historického významu, například relikviářem svatého Maura, který patří společně s korunovačními klenoty k nejcennějším zlatnickým památkám v zemi. Vezmete rodinu na výlet po naučné stezce a svěřte se do rukou obětavého personálu zdejších hotelů a penzionů. Nebo navštivte jeden z mnoha filmových a hudebních festivalu či divadelních představení.

Karlovarský kraj je vyhlášen celou řadou gastronomických specialit. Najdete tu produkty, které si s oblibou vychutnávají turisté, ale také si je vozí domů jako oblíbený suvenýr. Většině návštěvníků vybaví proslulý bylinný likér Becherovka, jehož receptura je přísně tajena (znají ji jen dvě osoby na celém světě), nebo kulaté, voňavé, teplé a sladké lázeňské oplatky, které k lázeňským městům patří již od roku 1788. Působí zde také hned několik lokálních pivovarů s nabídkou světlých i tmavých ležáků, ale i zcela ojedinělých specialit – a podstoupit tady můžete i pivní terapii. Spojte výlety s objevováním chuti poctivého řemeslného piva.

Nechte se hýčkat, uchvacovat i překvapovat. Vítejte v Karlovarském kraji, kde jeden den nikdy nestačí.