Pivovar Krušnohor | Kraslice

Pivovar Krušnohor | Kraslice

Každý týden má v nabídce deset až čtrnáct druhů piv. Jsou hořká, nefiltrovaná a jen tak s něčím si je nespletete. Řeč je o pivovaru Krušnohor na okraji Kraslic, kde vám do půllitru načepují jak klasický ležák, tak pořádný Ale nebo svrchně kvašený weizen, ale i celou řadu speciálů, jako je proteinové, klášterní nebo dýňové pivo. A i když fungují teprve od roku 2015, už mají cenu z Festivalu zlatá pivní pečeť, kde jejich sedmnáctistupňová IPA porazila přes 230 pivovarů. Prostě pivo z hor, jak má být.

Videoreportáž

Fotogalerie

wheat-grains3

Tipy na výlety v okolí

Nedaleko obce Kraslice se na Šibeničním vrchu nad městem Oloví tyčí moderní rozhledna Cibulka. Když překonáte 129 schodů, naskytne se vám překrásný výhled všemi směry, třeba na Oloví, Krušné hory, Boučský vrch, Sokolov či Slavkovský les.
V Karlovarském kraji stále ještě existují místa turisty téměř nedotčená, přitom nesmírně zajímavá. Jedním z takových míst je území okolo obcí Rolava a Přebuz, kde se rozprostírá Přírodní park Přebuz.
Bublající mofety, solná pole, křemelina, výrony plynů. Nedaleko Františkových Lázní se nachází krajina, která jako by ani nepatřila do České republiky. Spíš to tam vypadá jako někde na Islandu.