Pivovary

Na menších pivovarech je krásné to, že je každý jiný. Kamkoli zavítáte, vždy vás překvapí něco nového. V Karlovarském kraji jich existuje hned několik od těch nejmenších až po ty, co vyvážejí do celé země. Najdete tady klasické ležáky, ale i speciály s vřídelní vodou nebo bylinkami podobnými těm z Becherovky. Každý správný výlet by měl být spojený s ochutnávkou místních specialit. Pokud už vás lázeňské oplatky ničím nepřekvapí, je na čase začít objevovat chutě karlovarského piva.

Po exkurzi v pivovaru, kde tradice vaření piva sahá do 16. století, si vychutnáte nefiltrovaného a nepasterizovaného Kynšperského zajíce.
Stejně jako pravý skaut je průzkumníkem, badatelem i stopařem, tak i pivovar Pivní skaut zkoumá, hledá a objevuje ten nejkvalitnější slad, nejvoňavější chmel a nejčistější pivní styly.
Nefiltrovanou a nepasterizovanou Karlovarskou 14° si tady můžete vypít, ale taky se do ní ponořit v jedné z jednadvaceti kádí zdejších pivních lázní s patentovanou terapeutickou metodou.
Ryžovna je téměř zaniklá osada s několika domky, které vhání novou krev do žil stejnojmenný pivovar s restaurací v budově bývalé obecní školy.
Horníci si z Krušných hor brali rudu, pivovarníci z Rudohora zase průzračnou vodu, díky níž vyrábějí originální piva pojmenovaná podle českých i světových mincí.
Permon je pravý Řemeslný pivovar s více než stovkou registrovaných piv a rájem těch, kteří rádi poznávají všechny chutě tekutého zlata.
Poznávacím znamením pivovaru Krušnohor je přísná hořkost a obrovský výběr všech možných druhů piva, s nimiž v roce 2015 vyhrál Zlatou pivní pečeť.
Poctivé řemeslo bez filtrace i pasterizace, takové je pivo z rodinného pivovaru Kronl, který nese jméno slavného místního zbojníka.
Otec vlasti Karel IV. přimíchává do zlatého moku i karlovarskou vřídelní vodu, díky které je zdraví prospěšné a má lehce nasládlou příchuť.
Pivo s modrou krví z kvalitního domácího sladu a jiskrné vody z Doupovských hor ochutnáte v atmosféře zámeckého pivovaru Chyše.
Hastrman vám do hrníčku místo duše načepuje své vyhlášené pivní speciality, třeba Staročeské bílé, medové nebo puškvorcové na imunitu.
Patron požárníků uhasí vaši žízeň světlou i tmavou klasikou, ale taky třeba uzeným nebo rubínovým speciálem s nasládlým dojezdem.
Božídarská pivní šelma nabízí široký výběr od ležáků přes IPA až po velejemného Lehkého Střízlíka.
wheat-grains3

Mapa pivovarů v Karlovarském kraji