Co nesmíte minout při návštěvě Karlových Varů?

Co nesmíte minout při návštěvě Karlových Varů?

Jaké lázeňské město patří mezi nejkrásnější v Evropě? No přece Karlovy Vary. Není divu, že se lázeňské město uchází o zápis na seznam UNESCO. Vždyť je plné úžasné architektury v podobě kolonád a parků, skrytých zákoutí a nádherné přírody. Přesvědčte se sami.

Návštěva Karlových Varů je exkurzí do dob Johanna Wolfganga Goetheho, který celé Karlovarsko upřímně miloval. Městu dominuje 5 kolonád a 15 léčivých pramenů, za nimiž sem už od středověku jezdili vědci, umělci i vladaři. Za další léčivý pramen je považován bylinný likér Becherovka, za jeho historií, výrobou, ale i ochutnávkou můžete vyrazit do muzea Becherovka.

TIP: Nezapomeňte ochutnat karlovarské lázeňské oplatky, které k lázeňským městům patří již od roku 1788. Kulaté, voňavé, teplé a sladké oplatky s některou z oblíbených náplní si zde můžete koupit doslova na každém rohu. Pokud vás jejich chuť osloví stejně, jako se to už stalo většině návštěvníků, můžete si je s sebou odvézt jako chutný suvenýr. 

Symbolem Karlových Varů je Vřídlo, asi nejznámější minerální pramen v Čechách, jeho teplota se pohybuje okolo 73 stupňů a tryská až do výšky 12 m. Zajímavá podívaná vás však čeká i v podzemí vřídelní kolonády, kde uvidíte, jak funguje rozvod, čerpání a tepelná regulace minerální vody či pokamenování suvenýrů vřídelní vodou. V podzemí kostela sv. Máří Magdaleny z 18. století si prohlédnete kryptu původního gotického kostela, v níž jsou uloženy kosterní pozůstatky ze zrušeného hřbitova, malou kostnici oltář Božího hrobu z vřídlovce a hrachovce, biblické výjevy Getsemanské zahrady a Kalvárie a podobně.

Příjemný rodinný výlet můžete strávit v areálu rozhledny Diany, kam se dá celoročně vyjet lanovkou. Kromě výhledu na celé Karlovy Vary bude děti lákat minizoo a rodiče příjemné posezení ve výletní restauraci. Třešničkou na dortu pak je návštěva tropické zahrady s exotickými motýly z celého světa.

Z centra Karlových Varů se po Sovově stezce dostanete k přírodnímu lanovému centru s okruhem pro děti i pro dospělé. Téměř na dosah je obora Linhart, kde můžete sledovat jelena siku, daňky nebo divoká prasata z pozorovatelny a visutých mostů až v šestimetrové výšce. Procházkou stromovými domky vystoupáte až do výšky 12 metrů.

Další tipy na výlety.

wheat-grains3

Další tipy na výlety

Kousek od Ostrova či Karlových Varů, v obci Kyselka, byla v dubnu 2018 slavnostně otevřena stezka Po stopách skřítků. To zní jako ideální víkendový výlet, nemyslíte?
Nedaleko obce Kraslice se na Šibeničním vrchu nad městem Oloví tyčí moderní rozhledna Cibulka. Když překonáte 129 schodů, naskytne se vám překrásný výhled všemi směry, třeba na Oloví, Krušné hory, Boučský vrch, Sokolov či Slavkovský les.
V Karlovarském kraji stále ještě existují místa turisty téměř nedotčená, přitom nesmírně zajímavá. Jedním z takových míst je území okolo obcí Rolava a Přebuz, kde se rozprostírá Přírodní park Přebuz.
Bublající mofety, solná pole, křemelina, výrony plynů. Nedaleko Františkových Lázní se nachází krajina, která jako by ani nepatřila do České republiky. Spíš to tam vypadá jako někde na Islandu.
Objevte krásy, zajímavosti, ale i tajemství středověkého hradu. Jeho historie sahá až do 12. století a od té doby se tu odehrálo hned několik historických událostí, jako například královská svatba nebo vražda pobočníků knížete Albrechta z Valdštejna.
Na břehu řeky Ohře, přímo pod Chebským hradem můžete navštívit turistickou, odpočinkovou a sportovní oblast Krajinka. Vycházkový bulvár lemují dětská hřiště a cyklostezka a spousty atrakcí.
Cheb a jeho okolí je příhodné také pro aktivní dovolenou. Kromě rozsáhlé sítě turistických stezek a cyklostezek zde najdete spoustu míst, která jsou ideální pro malé i větší děti a kde si užijí zábavu i sportovní a kulturní vyžití.
Nad malebným údolím západočeské říčky Střely se hrdě vypíná město Žlutice, kde kromě mnoha historických a kulturních památek najdete i sklep plný čertů.
Kromě toho, že se zde výborně najíte, nabízí statek i spoustu zábavy pro děti i dospělé. Pravidelně pořádá jarmarky, trhy, akce pro děti a koncerty.
Vřídlo – symbol Karlových Varů a asi nejznámější minerální pramen v Čechách.
Říká se, že kdo nebyl na Dianě, neviděl Karlovy Vary. Tak neváhejte a vyrazte!
Jáchymov je město proslulé bohatou pětisetletou hornickou tradicí, proto by byla škoda, kdybychom vás neprovedli po místních těžebních stopách.
Přehlídku přírodních krás v celém údolí nabízí vrchol Neklid i designérská vyhlídka u Božího Daru.
Na Plešivci najdete rozsáhlý areál s téměř nekonečnými možnostmi zábavy.
Celé rašeliniště staré dvanáct tisíc let prošlo v nedávné době revitalizací.
Kousek od Horní Blatné, na svahu Blatenského vrchu, najdete chráněnou přírodní památku Vlčí jámy. Dvě propadliny jsou pozůstatkem cínových dolů.
Krušnohorské hornické památky jsou nově zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Chcete se vydat po stopách krušnohorských horníků?
Pevnost horských kol můžete otestovat v Trailparcích Karlovarského kraje.
Hluboko v poetické krajině Krušných hor leží městečko Boží Dar a z něj se skrze lesíky a údolí vine pověstná Ježíškova cesta.
Chcete, aby se vaše děti zajímavou formou dozvěděli více o zpracování mléka a významu hospodářských zvířat nebo objevili poklad? Tak vyrazte do Žlutic a Toužimi.
Oblastí vede celá řada zajímavých stezek pro pěší i cyklisty. Vynechat byste neměli naučnou stezku Skoky, která vede k poutnímu kostelu Navštívení Panny Marie ve Skocích.
Karlovy Vary jsou nejznámějším lázeňským městem u nás, poradíme Vám jaké zajímavosti byste při jeho návštěvě rozhodně měli navštívit.
Sklářská a porcelánová tradice jsou s Karlovarskem neodmyslitelně spojeny. Chcete vidět na vlastní oči, jak v rukách zručných sklářů získává žhavá hmota nový tvar, cítit vůni vypalované dřevěné formy?
Rotavské varhany patří k nejkrásnějším geologickým útvarům u nás. Dvanáct metrů vysoké vějířovitě rozložené hranoly připomínají varhaní píšťaly.
Sokolov je pozdně renesanční a raně barokní zámek se zámeckou zahradou ve francouzském stylu a muzeum hornictví a dějin regionu.
Na jihozápadním svahu Slavkovského lesa se nacházejí Lázně Kynžvart. Zdejší smíšené lesy vytvářejí čisté ovzduší s minimálním množ­stvím škodlivin.
V trojúhelníku mezi nejznámějšími západočeskými lázněmi najdete CHKO Slavkovský les, hornatý ostrov zeleně a klidu.
Mariánské Lázně, to jsou lázeňské parky, jedinečná architektura, krása všudypřítomné přírody, široká nabídka volnočasových aktivit a také slavná historie.
Až si v Lokti prohlédnete muzeum historických zbraní či expozici útrpného práva na hradě, vychutnejte si také pohled z Černé věže.
Odkud je Loket nejlépe vidět? No přece z Ohře. Tak naskočte na vyhlídkovou plavbu lodí pod hradem a obdivujte jeho majestát z nové perspektivy.
Historické městečko Loket, které leží na dohled od Karlových Varů. V zákrutě řeky Ohře se na žulových skalách již od 13. století tyčí stejnojmenný gotický hrad Loket,