Za krásou skla a porcelánu

Za krásou skla a porcelánu

Sklářská a porcelánová tradice jsou s Karlovarskem neodmyslitelně spojeny stejně tak jako výroba známého bylinného likéru. Chcete vidět na vlastní oči, jak v rukách zručných sklářů získává žhavá hmota nový tvar, cítit vůni vypalované dřevěné formy? Líbí se vám křehká krása skla a porcelánu a toužíte poznat rukodělnou uměleckou práci sklářů na huti a mistrů výroby porcelánu? Pak neváhejte a navštivte sklárnu Moser, porcelánové manufaktury Thun 1794 a a také Muzeum Jan Becher.

Návštěvnické centrum Moser

Přímo na sklářské huti nahlédnete do tajů foukání skla, seznámíte se také se sklářskými surovinami, nářadím a výrobními postupy. V muzeu si prohlédnete luxusní sklo a seznámíte se s bohatou historií této světoznámé sklárny. Expozice uvádí VIP majitele luxusních křišťálových výrobků Moser a představuje nejstarší sklářskou tvorbu až po současné kolekce. Součástí prohlídky je i poutavý film přibližující krásu a jedinečnost sklářského řemesla. Na závěr si můžete vybrat skleněný suvenýr v Galerii Moser a vypít šálek kávy v Café Moser.

Návštěvnické centrum Thun 1794 

Jedinečnou možnost seznámit se s historií továrny, výrobou porcelánu a jeho sortimentem máte v největší porcelánce u nás v Nové Roli. Vstupní bránou Návštěvnického centra je Porcelánová zastávka, která je pojata jako porcelánový příběh tvorby porcelánu od úpravy kaolinu, až po hotový výrobek. Využijte vaší návštěvy v Nové Roli a nechte své děti dát průchod kreativitě v Porcelánové školičce Thun, kde si zblízka vyzkouší řemeslnou práci s tímto typickým českým materiálem. V umělecké dílně dostanou k dispozici hrníček a sadu dekorů, které mohou kombinovat dle libosti a vytvářet tak nejrůznější obrazce nebo tvary. Výslednou podobu pak mistři v porcelánce vypálí a odešlou k vám domů. Každý účastník školičky tak získá jedinečný suvenýr, a navíc se přiučí krásnému řemeslu.

Jan Becher Muzeum

Nahlédněte do míst, která spojuje slavný Becherovod v nově zrekonstruovaných sklepních prostorách muzea v centru Karlových Varů. Vůně Becherovky se line pod kamennými klenbami v interaktivní expozicí, která vás postupně provede historií Becherovky i jednotlivými fázemi výroby. Na závěr ochutnáte likéry z produkce karlovarské likérky. V muzejní prodejně si můžete zakoupit typický karlovarský suvenýr.

Další tipy na výlety.

wheat-grains3

Další tipy na výlety

Kousek od Ostrova či Karlových Varů, v obci Kyselka, byla v dubnu 2018 slavnostně otevřena stezka Po stopách skřítků. To zní jako ideální víkendový výlet, nemyslíte?
Nedaleko obce Kraslice se na Šibeničním vrchu nad městem Oloví tyčí moderní rozhledna Cibulka. Když překonáte 129 schodů, naskytne se vám překrásný výhled všemi směry, třeba na Oloví, Krušné hory, Boučský vrch, Sokolov či Slavkovský les.
V Karlovarském kraji stále ještě existují místa turisty téměř nedotčená, přitom nesmírně zajímavá. Jedním z takových míst je území okolo obcí Rolava a Přebuz, kde se rozprostírá Přírodní park Přebuz.
Bublající mofety, solná pole, křemelina, výrony plynů. Nedaleko Františkových Lázní se nachází krajina, která jako by ani nepatřila do České republiky. Spíš to tam vypadá jako někde na Islandu.
Objevte krásy, zajímavosti, ale i tajemství středověkého hradu. Jeho historie sahá až do 12. století a od té doby se tu odehrálo hned několik historických událostí, jako například královská svatba nebo vražda pobočníků knížete Albrechta z Valdštejna.
Na břehu řeky Ohře, přímo pod Chebským hradem můžete navštívit turistickou, odpočinkovou a sportovní oblast Krajinka. Vycházkový bulvár lemují dětská hřiště a cyklostezka a spousty atrakcí.
Cheb a jeho okolí je příhodné také pro aktivní dovolenou. Kromě rozsáhlé sítě turistických stezek a cyklostezek zde najdete spoustu míst, která jsou ideální pro malé i větší děti a kde si užijí zábavu i sportovní a kulturní vyžití.
Nad malebným údolím západočeské říčky Střely se hrdě vypíná město Žlutice, kde kromě mnoha historických a kulturních památek najdete i sklep plný čertů.
Kromě toho, že se zde výborně najíte, nabízí statek i spoustu zábavy pro děti i dospělé. Pravidelně pořádá jarmarky, trhy, akce pro děti a koncerty.
Vřídlo – symbol Karlových Varů a asi nejznámější minerální pramen v Čechách.
Říká se, že kdo nebyl na Dianě, neviděl Karlovy Vary. Tak neváhejte a vyrazte!
Jáchymov je město proslulé bohatou pětisetletou hornickou tradicí, proto by byla škoda, kdybychom vás neprovedli po místních těžebních stopách.
Přehlídku přírodních krás v celém údolí nabízí vrchol Neklid i designérská vyhlídka u Božího Daru.
Na Plešivci najdete rozsáhlý areál s téměř nekonečnými možnostmi zábavy.
Celé rašeliniště staré dvanáct tisíc let prošlo v nedávné době revitalizací.
Kousek od Horní Blatné, na svahu Blatenského vrchu, najdete chráněnou přírodní památku Vlčí jámy. Dvě propadliny jsou pozůstatkem cínových dolů.
Krušnohorské hornické památky jsou nově zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Chcete se vydat po stopách krušnohorských horníků?
Pevnost horských kol můžete otestovat v Trailparcích Karlovarského kraje.
Hluboko v poetické krajině Krušných hor leží městečko Boží Dar a z něj se skrze lesíky a údolí vine pověstná Ježíškova cesta.
Chcete, aby se vaše děti zajímavou formou dozvěděli více o zpracování mléka a významu hospodářských zvířat nebo objevili poklad? Tak vyrazte do Žlutic a Toužimi.
Oblastí vede celá řada zajímavých stezek pro pěší i cyklisty. Vynechat byste neměli naučnou stezku Skoky, která vede k poutnímu kostelu Navštívení Panny Marie ve Skocích.
Karlovy Vary jsou nejznámějším lázeňským městem u nás, poradíme Vám jaké zajímavosti byste při jeho návštěvě rozhodně měli navštívit.
Sklářská a porcelánová tradice jsou s Karlovarskem neodmyslitelně spojeny. Chcete vidět na vlastní oči, jak v rukách zručných sklářů získává žhavá hmota nový tvar, cítit vůni vypalované dřevěné formy?
Rotavské varhany patří k nejkrásnějším geologickým útvarům u nás. Dvanáct metrů vysoké vějířovitě rozložené hranoly připomínají varhaní píšťaly.
Sokolov je pozdně renesanční a raně barokní zámek se zámeckou zahradou ve francouzském stylu a muzeum hornictví a dějin regionu.
Na jihozápadním svahu Slavkovského lesa se nacházejí Lázně Kynžvart. Zdejší smíšené lesy vytvářejí čisté ovzduší s minimálním množ­stvím škodlivin.
V trojúhelníku mezi nejznámějšími západočeskými lázněmi najdete CHKO Slavkovský les, hornatý ostrov zeleně a klidu.
Mariánské Lázně, to jsou lázeňské parky, jedinečná architektura, krása všudypřítomné přírody, široká nabídka volnočasových aktivit a také slavná historie.
Až si v Lokti prohlédnete muzeum historických zbraní či expozici útrpného práva na hradě, vychutnejte si také pohled z Černé věže.
Odkud je Loket nejlépe vidět? No přece z Ohře. Tak naskočte na vyhlídkovou plavbu lodí pod hradem a obdivujte jeho majestát z nové perspektivy.
Historické městečko Loket, které leží na dohled od Karlových Varů. V zákrutě řeky Ohře se na žulových skalách již od 13. století tyčí stejnojmenný gotický hrad Loket,